Zmagania Polskich uwięziowców na Mistrzostwach Europy ! 0

Krótka relacja z Mistrzostw Europy w Bekescaba (Węgry) 2013 !

W dniach 3-10.08.2013 w miejscowości Bekescaba na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Modeli na Uwięzi. Po ponad 700 kilometrach jazdy przywitał nas prawie 35 stopniowy upał.

Niedziela

Po porannym treningu mieliśmy spotkać się kierownikiem ekipy lecz przechodząc obok biura zawodów okazało się, że mamy processing jako pierwsi. Szybko się zebraliśmy i oprócz Pawła, który z hotelu miał kawałek drogi dotarliśmy na kontrolę techniczną modeli z 5 minutowym spóźnieniem. Wszystkie formalności przeciągnęły się ponad zaplanowane 30 minut i niestety nie zdążyliśmy na pierwszy trening. Na szczęście koło południa był drugi i przebiegł bez problemów. O 20 wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw.

Poniedziałek-środa

Od poniedziałku do środy odbywały się loty eliminacyjne. W poniedziałek i wtorek polska ekipa miała po jednym locie, a w środę po dwa. Jak na lotach treningowych nic się nie wydarzyło tak w pierwszym locie Sylwkowi Kubikowi przed końcem programu wyłączył się silnik. Padło podejrzenie na akumulator. We wtorek na porannym treningu wszystko wyglądało dobrze lecz w locie konkursowym powtórzyła się sytuacja. Winnym okazał się regulator, który nie wytrzymywał temperatury. Po zamontowaniu go w innym miejscu problemy zniknęły i w środę zrobił już 2 pełne dobre loty wydostając się z końca klasyfikacji.

Ostatecznie zajęte miejsca:

17 -Krystian Borzęcki

26 -Jarek Mięsiak / 3 w kat. juniorów

30 -Sylwester Kubik

35 -Paweł Dziuba

Czwartek-piątek

W czwartek i piątek odbyły się loty finałowe. Dały się trochę we znaki zawodnikom, sędziom jak i sprzętowi bo temperatury wzrosły do 38 stopni. W czwartek były dwie kolejki, a w piątek jedna. Jarkowi nie udało poprawić trzeciej lokaty wśród juniorów. W piątek wieczorem odbyło się zakończenie mistrzostw i rozdanie medali.

Ogólnie zawody można uznać za udane. Wszystkie nasze modele wróciły całe. Krystianowi bardzo niewiele zabrakło do finału, a Jarka cieszy brązowy medal.

Tym razem przygody mieli inni:  Richard Kornmeier rozbił model oraz jeden z Hiszpanów Alberto Solera, któremu złożyły się skrzydła w przewrocie. Igorowi Burgerowi uruchomił się niespodziewanie silnik, ale poza zniszczonym śmigłem i dziurze w kapeluszu nic się nie stało. Kwestie organizacyjnie mistrzostw wypadły niestety średnio. Trawa na torach nie była najlepiej skoszona i trzeba było wybierać dogodne miejsca. Wokół torów dopiero na trzeci dzień skoszono większy obszar. Wcześniej trzeba było przechodzić wąskim pasem. Przydało by się więcej jakichś osłon przed słońcem, i lepsze podium za które robiły napisy na betonie.


Więcej informacji o współzawodnictwie naszych modelarzy uwięziowych uzyskasz na stronie www.f2b.cba.pl

Komentarze do wpisu (0)

  • DJI Mavic Pro 2
  • Drony do rolnictwa
  •  Naprawa i serwis Dronów

  +(48) 791 996 666

  sklep@funandfly.pl

Poniedziałek-Piątek 11:00-18:00

  +(48) 794 996 666

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl